آشنایی با مشخصات فنی تراکتور فرگوسن 475

آشنایی با مشخصات فنی تراکتور فرگوسن 475

تراکتورها را باید به عنوان یکی از اصلی‌ترین دستگاه‌ها و تجهیزات در کشاورزی بدانیم. با استفاده از تراکتور می‌توان اقدامات ویژه‌ای را به مراتب ساده‌تر و راحت‌تر انجام داد؛ از این رو شاهد مدل‌های مختلفی از تراکتور در بازار هستیم. تراکتور فرگوسن 475 یکی از مدل‌های محبوب و کاربردی بوده که در این صنعت مورد استفاده قرار می‌گیرد. در ادامه با ما همراه باشید تا توضیحات کاملی درباره مشخصات فنی این ماشین در اختیار شما قرار دهیم.

موتور دستگاه

یکی از اصلی‌ترین بخش‌های تراکتورها، موتور آن‌هاست که وظایف مختلفی را در راستای عملکرد آن بر عهده دارد. از این رو در این بخش قصد داریم تا بیشتر به بررسی موتور آن بپردازیم. موتور تراکتور فرگوسن 475، ساخت شرکت موتورسازان و مدل MN۴۴OA-۷۵AD است. این مدل از نوع دیزلی چهار زمانه با تزریق مستقیم بوده و 4 سیلندر دارد سیستم تنفس آن به صورت طبیعی بوده و به وسیله آب خنک می‌شود. کمک استارت این موتور شمع گرم‌کن بوده و اگزوز آن‌هم به صورت عمودی کار شده است. به صورت کلی مشخصات این موتور نشان‌دهنده یک عملکرد مطلوب بوده که می‌تواند تا حد زیادی نیاز کشاورز را پاسخگو باشد.

بررسی تجهیزات الکتریکی تراکتور فرگوسن 475

بررسی تجهیزات الکتریکی تراکتور فرگوسن 475

بخش تجهیزات الکتریکی تراکتور هم از اهمیت بسیار بالایی برخوردار بوده و نیاز به بررسی‌های بیشتری دارد. این ماشین دارای دو عدد باتری بوده که هر کدام از آن‌ها 44 آمپرساعت هستند. از این رو برق ماشین در زمان حرکت از این طریق تأمین خواهد شد. ولتاژ این تراکتور 12 ولت با اتصال منفی به بدنه است. دینام و استارت تراکتور فرگوسن مدل 475 به ترتیب برابر با 45 آمپر و 2.8 کیلووات هستند. چراغ‌های تعبیه شده در بخش‌های مختلف این ماشین، یک مجموعه کامل بوده که شامل چراغ جلو، موقعیت، ترمز، پلاک و همچنین چراغ شخم در بخش عقب می‌شوند. از دیگر تجهیزات الکتریکی این تراکتور می‌توانیم به مواردی مانند پانل دیجیتالی، پریز 7 پایه‌ای تریلر و همچنین بوق اشاره کنیم.

سیستم هیدرولیک

از دیگر بخش‌های تراکتور که از اهمیت بسیار بالایی در زمان استفاده برخوردار بوده و باید به آن بپردازیم، سیستم هیدرولیک است. این سیستم اتصال سه‌گانه از نوع 2 ثابت دارد. پمپ هیدرولیک هم به صورت پیستونی کار شده تا بتواند در موقعیت‌های مختلف، عملکرد مناسبی را به همراه داشته باشد. از تجهیزات موجود در این بخش می‌توانیم به کنترل عمق شخم، کنترل حساسیت، کنترل وضعیت با بازوی حساس مرکزی و … اشاره کنیم. حداکثر ظرفیت بالابری در انتهای بازوها هم برابر با 2227 کیلوگرم بوده که مقدار مطلوب و مناسبی محسوب می‌شود.

ترمزهای تراکتور فرگوسن 475

ترمزها را نیز می‌توانیم یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین بخش‌های سیستم تراکتور بدانیم که در زمان استفاده مورد توجه قرار می‌گیرند. نوع ترمز به کار برده شده در این محصول، دیسکی غوطه‌ور در روغن بوده که عملکرد نسبتا خوبی در زمان استفاده دارد. همچنین این تراکتور دارای یک ترمزدستی از نوع مکانیکی با اهرم دستی بوده که در مواقع مورد نیاز، می‌توانید از آن استفاده کنید.

نوع عمل سیستم ترمز به صورت مکانیکی تک یا هر دو چرخ با هم بوده و قطر آن‌ها 222.4 میلی‌متر است. قفل دیفرانسیل نیز از نوع مکانیکی برای این سیستم انتخاب شده است. در صورت خرابی در هر قسمت از سیستم ترمز، شما می‌توانید لوازم مورد نیاز را از فروشگاه قطعات تراکتور خریداری کنید. پاریس تراکتور ارائه‌دهنده انواع مختلف لوازم در این راستا بوده و شما با اطمینان خاطر کامل می‌توانید قطعات مورد نیاز تراکتور خود را با بالاترین سطح کیفیت از آن خریداری کنید.

ترمزهای تراکتور فرگوسن 475

وزن و ابعاد

در راستای آشنایی با تراکتور فرگوسن 475، لازم است تا به وزن و ابعاد آن‌هم پرداخته و اطلاعات بیشتری را در این باره به دست آوریم. وزن کل این مدل تراکتور 3320 کیلوگرم بوده که از این مقدار، 1560 کیلوگرم، بر روی محور جلو متمرکز شده و 1760 کیلوگرم، بر روی محور عقب قرار دارد. در حالتی که بازوی عقب تراکتور به صورت افقی قرار داشته باشد، طول آن حدود 4.9 متر خواهد بود. عرض و ارتفاع آن تا قسمت بالای محافظ راننده هم به ترتیب برابر با 2.06 و 2.52 هستند.

ظرفیت تراکتور فرگوسن 475

اطلاع از میزان ظرفیت روغن و سوخت هم یکی دیگر از موضوعات مهم در این راستا محسوب می‌شود که باید به آن بپردازیم. باک گازوییل این مدل تراکتور، ظرفیت 126 لیتر داشته که برای زمین‌های مختلف، مناسب بوده و کاربردی محسوب می‌شود. سیستم خنک‌کننده این ماشین هم 18 لیتر ظرفیت داشته که با آب پر شده و از جوش آوردن و گرمایش بیش‌ازحد، جلوگیری می‌کند. سیستم هیدرولیک تراکتور فرگوسن 475، 4 لیتر و روغن‌موتور آن 8 لیتر ظرفیت دارد. برای استفاده بهینه و مناسب و همچنین جلوگیری از وارد شدن آسیب‌های جدی به این دستگاه، توصیه می‌کنیم در بازه‌های زمانی مختلف این ظرفیت‌ها را چک کرده و موارد مورد نیاز را در اختیار آن‌ها قرار دهید.

آپشن های اضافی

برخی از امکانات بر روی این مدل تراکتور قابل‌اجرا هستند و مشتری به اختیار خود، می‌تواند از آن‌ها استفاده کند. از جمله این امکانات یا آپشن های اختیاری می‌توانیم به سایه بان و کابین اشاره کنیم. در این حالت امکانات رفاهی راننده بیشتر شده و می‌تواند در شرایط به مراتب بهتر و مطلوب‌تری از تراکتور در زمین‌های کشاورزی و سایر موقعیت‌ها، استفاده کند.

ظرفیت تراکتور فرگوسن 475

گیربکس

گیربکس یا همان جعبه دنده هم یکی دیگر از بخش‌های فنی این مدل تراکتور محسوب می‌شود که شما به عنوان خریدار باید اطلاعات بیشتر و کامل‌تری درباره آن داشته باشید. نوع جعبه دنده استفاده شده برای این تراکتور، سنکرون بوده که سرعت‌های خروجی مختلفی را ایجاد می‌کند. 12 سرعت جلو و 4 سرعت عقب، سرعت‌های خروجی مختلف این تراکتور را تشکیل داده‌اند.

سخن پایانی

تراکتور این روزها به عنوان یکی از ماشین‌آلات صنعتی شناخته شده که کاربردهای متعدد و گوناگونی به ویژه در صنعت کشاورزی دارد. کاربرد گسترده تراکتور، باعث شده تا مدل‌های مختلفی از این ماشین آلات ساخته و به بازار ارائه شوند. تراکتور فرگوسن 475، یکی از محبوب‌ترین و جذاب‌ترین مدل‌ها بوده و ساختار بسیار باکیفیتی دارد. در بخش‌های قبلی به صورت کامل تمام مشخصات فنی اعم از موتور، گیربکس، سیستم هیدرولیک، ظرفیت‌ها و … را مورد بررسی قرار دادیم تا خریداران بتوانند با میزان آگاهی بیشتری اقدام به خرید ماشین مورد نظر خود بکنند. در صورت بروز هرگونه خرابی در قطعات این تراکتور، شما می‌توانید از طریق پاریس تراکتور قطعات و تجهیزات مورد نیاز را با بالاترین سطح کیفیت، خریداری کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید